Пикерот на РК Прилеп, Александар Тренчевски го продолжи договорот со клубот


Искусниот кружен напаѓач Александар Тренчевски, кој што беше еден од најзаслужните што РК Прилеп и наредната сезона ќе игра во суперлигашкото друштво, го продолжи договорот со клубот од Прилеп за уште една година.

Покрај тоа што водеше војна во нападот, Тренчевски преставуваше бедем пред голот на прилепчани.

Клубот од Прилеп освен со Тренчевски, ги продолжи договорите и со Реваз Чантурија, Давор Шокоски и Христи Бикоски, а се засили и со младиот Христијан Милошевски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи