Државни џудо првенства за пионери и сениори во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во недела во Прилеп ќе се одржат Државните првенства во џудо за пионери-ки и сениори-ки.  Првенствата ќе се одржат во салата на СОУ „Ристе Ристески Ричко“ без присуство на публика во организација на ЏФРСМ и техничка организација на ЏК Сеишин.

Ова се првите државни првенства во џудо по година ипол пауза поради пандемијата.

А, како што информира клубот домаќин на првенството, Сеишин ќе настапи со околу 20 натпреварувачи во двете возрасни категории.

Од друга страна, за наредниот викенд се закажани уште четири државни првенства по возрасни категории и, пак, организатор ќе биде Сеишин.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи