Младите од Крушево, Норово и Бучин на фокус дебата за проблемите во овие места

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Младите од Крушево и населените места Норово и Бучин на фокус група дебатираа и ги дефинираа проблемите, но и понудија решенија.

„Младите од град Крушево и населените места Норово и Бучин предложија конкретни проекти и со тоа се постави основата за креирање на документ кој ќе содржи проекти и предлог активности произлезени од млади за млади“, велат од организацијата Од млади за млади.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи