Прилепчанец тешко повреден кога со возилото излетал од патот


На 16.06.2021 во 17.00 часот на локалниот пат Прилеп – с.Ореовец, патничко возило „санг јонг кајрон“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(32) од Прилеп, изгубило контрола и излетало од патот.

По незгодата М.Д. бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициски станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи