Сончево со мала облачност, попладне нестабилно, нестабилноста со пороен дожд ќе се задржи и следните денови

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 12 °C до 28 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Во следните денови во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи