Хуманитарна акција за Виктор во сабота кај Градскиот саат

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Спасителната служба Златоврв на ден 19.06.2021 (сабота), од 09.00 до 14.00 часот организира Хуманитарна акција „Да спасиме човечки живот“ во паркот кај Градскиот саат во Прилеп.

Таму граѓаните ќе можат да се запознаат со дел од активностите на спасителната служба.

Сите собрани средства ќе бидат донирани за лекување на Виктор Петроски од Прилеп, кој боледува од С20 – малигна неоплазма на ректумот.

Ве повикуваме во што поголем број за да му помогнеме на Виктор.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи