Внимавајте со маските, казнети 56 лица поради неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерството за внатрешни работи соопшти колку казни напишале во изминатото деноноќие поради неносење маски.

„Во текот на изминатото деноноќие (20/21.06.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 56 прекршоци“, информира МВР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи