Неколку улици во Прилеп утре ќе останат без снабдување со електрична енергија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ЕВН Македонија известува дека заради рализација  на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со електрична енергија на ден 22. 06.2021 (вторник) во период од  до 9ºº до 15 ºº часот  на улиците:

Горан Миноски, Љубен Лапе, Василе Павлоски Џгуре и Београдска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи