Оштетените улици во Крушево добиваат нов асфалт

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Најоштетените улици во Крушево денес се заменети со нов асфалт по долгогодишните барања на граѓаните.

„Продолжуваме со реконструкција на улици. Во моментов работиме на главната сообраќајница во град Крушево, а завршивме две улици со видно оштетен афалт. Успеавме да издејствуваме средства и да ги реконструираме овие улици. Им благодарам на граѓаните на трпението.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Општина Крушево веќе најави реконструкција на уште неколку улици кои заедно со главната сообраќајница ќе добијат нов асфалт.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи