Последен тренинг на Пандев, соиграчите му мавнаа „заушка“

Facebook
Twitter
Email
Print


Капитенот Горан Пандев се збогува од репрезентацијата на Македонија на натпреварот против Холандија (18.00 часот).

Европските медиуми известуваат дека соиграчите го испраќаат својот капитен со шамари. На последниот тренинг на легендарниот напаѓач пред мечот со лалињата, Македонците решија да играат карактеристична игра „заушки“.

Пандев ќе ја заврши репрезентативната кариера, која траеше цели 20 години и беше крунисана со првото учество на Македонија на Европското првенство.

Погледнете го последниот тренинг на Горан Пандев за македонската репрезентацијата.

Вистинска навивачка лудница се случува во Амстердам пред мечот со Холандија, се пеат песни и македонските навивачи му оддадават почит на својот капитен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи