Тешко повреден пешак во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 19.06.2021 околу 10.30 часот на ул.„Архиепископ Доситеј“ во Прилеп, патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(31) удрило во пешакот Б.Т.(34), двајцата од Прилеп.

По незгодата пешакот е префрлен во Градската болница Прилеп, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи