Седум новозаболени од корона во изминатата седмица – 8.326 од почетокот на пандемијата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 14 до 21 јуни, во општина Прилеп имало 7 новозаболени од коронавирус и нема починати од последици на коронавирусот.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 24, од кои едно лице се наоѓа на болничко лекување.

Вкупниот број на заразени од вирусот изнесува 8.326, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 426 лица.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи