Граѓаните погодени од невремето во крушевско да достават известување до Советот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Советот на општина Крушево ги известува граѓаните од населените места чии поседи беа погодени од временските непогоди кои се случија пред неколку дена да достават известување до Советот за да се изврши проценка на штета.

„Апелираме граѓаните да го направат тоа час поскоро во насока на побрза проценка на штета и прогласување на прироодна непогода на пределите каде е нанесена штета“, велат од Советот.

Граѓаните треба да ги достават овие известувања во писмена форма до општина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи