Османи: Бугарија не може да блокира, колку што ние можеме да бидеме упорни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Бујар Османи, министерот за надворешни работи во гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 околу ветото на Бугарија, дециден дека ние нема да се откажеме.

„Без да кажувам флоскули, ние сме остров на мапата на ЕУ. Немаме друга опција. Прашање на време е кога ќе ги започнеме преговорите. Бугарија не може да блокира колку што ние можеме да биде упорни во евроинтеграциите“, порачува Османи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи