Регистрирани бројни прекршоци во сообраќајот при засилена контрола на подрачјето на СВР Битола


На 22.06.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот.

Притоа било констатирано дека 5 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 19 возачи управувале возило без возачка дозвола, 5 возила биле со измината регистрација, 12 возачи разговарале на мобилен телефон, 1 возач управувал возило под дејство на алкохол и бил исклучен од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи