Еден оздравен од корона во Прилеп


Во последните 24 часа направени се 3 239 тестирања, а регистрирани се 9 нови случаи на Ковид-19 од: Скопје и Кичево – по 3, Битола, Штип и Дебар –  по 1.

Регистрирани се 13 оздравени пациенти од: Куманово – 4, Скопје – 3,  Виница – 2, Прилеп, Тетово, Штип и Кичево – по 1.

Регистрирани се 3 починати лица од: две починати лица од Скопје (86г) и (70г) и едно починато лице од Тетово (65г). Сите пријавени се починати во болнички  услови.

Досега во земјата се направени вкупно 867.233 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155 663, бројката на оздравени пациенти е 149 946, на починати е 5 484, а бројот на активни случаи изнесува 233.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи