Мирески: Она што ме прави среќен – е здраво за мене, апелирам до сите да се трудат повеќе за здрави навики на живот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Многу се зборува за тоа дека треба да се води здрав живот и да се направи нешто за да се намали ризикот по вашето здравје.

Денешното издание на Инфо Регион го посветуваме на активниот живот и на физичкото и менталното здравје. Разговараме со фитнес денс тренерот, Благоја Мирески кој води исклучително активен живот. Тој беше и првиот што на Балканот, а можеби и во Европа кој со канго обувки го истрча прилепскиот полумаратон долг 21 км. Дали забавната програма Канго Џампс освен што го разубавува телото, го разубавува и духот?

Благоја е голем љубител на латино музиката, па затоа е и зумба тренер. Кои се придобивките од овој вид на тренинг и дали прилепчани имаат спортски авантуристики дух?

Кои се препораките на Благоја за да излеземе од пандемиската загриженост и конечно да започнеме со здрави навики?

Погледнете во интервјуто.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи