При акциска контрола казнети 330 возачи за пребрзо возење

Facebook
Twitter
Email
Print


На 24.06.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 330 возачи.

Од нив, 39 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 6 возилa се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи