Изгоре автомобил на прилепчанец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во саботата околу 4:10 часот во Полициската станица Прилеп, од Територијалната противпожарна единица Прилеп било пријавено дека на улицата „Рајко Жинзифов“ настанал пожар во патничко возило „сузуки свифт“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на Т.М. од Прилеп.

Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Направен е увид од страна на ПС Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи