Нема паркинг до контејнери – како Сараевчани го научиле сограѓанинот на оваа лекција?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Сараевските комуналци известија за несекојдневна ситуација која едно утро ја затекнале на областа Добриње.

Несовесен сопственик го паркирал својот автомобил на недозволено место покрај контејнер. На тоа, граѓаните со реакција дека паркирањето пред контејнери не е дозволено, па автомобилот го затрупале со ѓубре.

Болна лекција која сигурно ќе го научи да не паркира на недозволена локација.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи