Од 21 до 27 јуни во Прилеп само еден нов случај на Ковид-19


Од Центарот за јавно здравје во Прилеп информираат дека изминатата седмица, во периодот од 21 до 27 јуни 2021 година, во општина Прилеп имало еден нов случај на Ковид-19.

Нема починати од последици на коронавирусот.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 18, а едно лице се лекува во болнички услови.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.327.

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 426 лицa.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи