Сончево и многу топло до 40 °C – жолто ниво за опасност од високи температури во цела Македонија

Facebook
Twitter
Email
Print


Сончево и многу топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 16 °C до 36 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

До четврток времето ќе биде сончево и многу топло со температури до 40-тиот степен. Согласно очекуваните вредности на температурата, насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи