Околу 70 санкции вчера за време на засилената контрола на сообраќајот на СВР Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 29.06.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 49 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, шест возачи управувале возило без возачка дозвола, две возила биле со измината регистрација, пет возачи разговарале на мобилен телефон, пет возачи управувале возило под дејство на алкохол при што истите се исклучени од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи