Граничниот премин Евзони од денеска отворен 24 часа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Најголемиот граничен премин за влез во Грција од Македонија „Евзони“, од денеска ќе работи 24 часам јавуваат грчките медиуми. До сега овој граничен премин работеше од 7 наутро до 23 часот навечер.

Од денеска со целосно 24-часовно работно време ќе работат и граничните премини Дојран, Промахонас, Ники, Кастаниес, Кирои, Нимфаија, Орменеио, Кристалопиги и Какавиа.

Од 2 јули, 24 часа ќе биде отворен и граничниот премни Ексохи, јавуваат грчките медиуми.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи