Сончево и многу топло време

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 15 °C до 36 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со температури кои на југоистокот и вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени. Насекаде во земјата ќе биде активно жолто ниво за опасност од високи температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи