Општина Прилеп објави листи на прилепчани кои го оствариле правото за субвенционирање на трошоци за велосипеди и грејни тела со инвертер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Општина Прилеп ja објави финалната листа на баратели кои го остваруваат правото на субвенционирање /надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на Општина Прилеп за набавка на ГРЕЈНО ТЕЛО СО ИНВЕРТЕР и купување ВЕЛОСИПЕДИ за 2021 година.

Според финалната листа, 415 граѓани ги исполниле критериумите за субвенционирање/надоместување на дел од трошоците за набавка на грејно тело со инвертер, а 340 граѓани ги исполниле критериумите а субвенционирање/надоместување на дел од трошоците за купување на велосипед.

Листата на баратели кои ги исполниле критериумите и остваруваат право за субвенционирање/надоместување на дел од трошоците за набавка на грејно тело со инвертер за 2021 година можете да ја видете ОВДЕ.

Листата на баратели кои ги исполниле критериумите и остваруваат право за субвенционирање/надоместување на дел од трошоците за купување на велосипед за 2021 година можете да ја видете ОВДЕ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи