СОУ „Ѓорче Петров“: Јована Стојческа е првенец на генерација, доделени уште неколку сертификати и благодарници


СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп може да се пофали со вредни и посветени ученици кои се истакнуваат со нивниот талент и желба за учење.

Денес се доделени неколку сертификати како и признание за првенец на генерацијата 2017 – 2021.

ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2017 – 2021  е Јована Стојческа од 4-7кл.

Сертификати се доделени на:

УЧЕНИК – ПРАВОБРАНИТЕЛ на Матеа Поповска од 4-7кл.;

ЗАМЕНИК УЧЕНИК – ПРАВОБРАНИТЕЛ на Филип Наумоски од 4-7 кл.

Благодарници за креативно уредување на училишниот двор се доделени на:

Матеа Поповска, Филип Наумоски, Стефанија Шамовска и Никита Вајдеска (од 2-1кл.)

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи