Казнети 648 возачи за брзо возење – мотор возел со 242 километри на час

Facebook
Twitter
Email
Print


Во текот на вчерашниот ден на територијата на цела држава се казнети 648 возачи на возила кои се движеле со брзина поголема од дозволената.

Од нив, 60 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 21 возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Од нив се издвојуваат 2 прекршоци, односно мотоциклис на радар бил фатен со 242 километри на час, додека автомобил со 207 километри на час.

Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Скопје 117, а потоа на територија на СВР Охрид 82, на територија на СВР Куманово 80… – се наведува во соопштението од МВР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи