Околу 250 санкции викендов за разни сообраќајни прекршоци на територија на СВР Битола


Во периодот од 02 до 04.07.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 163 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 48 возачи управувале возило без возачка дозвола, 10 возила биле со измината регистрација, седум возачи разговарале на мобилен телефон, 20 возачи управувале возило под дејство на алкохол и истите се исклучени од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи