Пад на температурите, променливо облачно со сончеви периоди, попладне краткотраен дожд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно во јужните делови со повеќе сончеви периоди. Во пладневните и попладневните часови ќе има зголемена облачност со појава на краткотраен локален пороен дожд и ретки грмежи особено во северните делови. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 15 °C до 33 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи