Полицијата регистрирала 63 прекршоци за мерката носење лична заштита на лице

Facebook
Twitter
Email
Print


Во текот на изминатото деноноќие (04.07/05.07.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 63 прекршоци.

Од неодамна беше укината мерката за носење на заштитна маска на отворено со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, но останува на важност мерката за задолжително носење на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи