Поскапување на бензините од ноќеска на полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите максимални цени на горивата.

Малопродажните цени на Еуросупер-95 и Еуросупер-98 се зголемуваат за 0.50 денари по литар.

Еден литар 95-октански бензин ќе чини 71.50 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 73.50 денари.

Цената на Еуродизел горивото не се менува, па еден литар дизел и понатаму ќе чини 63.00 денари.

Извор: Регулаторна Комисија за Енергетика

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи