Во Прилеп нема нови случаи на Ковид-19 од 28 јуни до 5 јули

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 28 јуни до 5 јули 2021 година, во општина Прилеп немало нови случаи на Ковид-19.

Нема починати од последици на коронавирусот. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 6, сите се лекуваат во домашни услови.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.327. Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 426 лица.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи