Еден новозаразен од корона во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според податоците на Министерството за здравство, регистрирани се 16 нови случаи на Kовид-19 во последните 24 часа од направени 2 873 тестирања.

Во Тетово има 4 нови случаи, во Скопје и во Струмица – по 3, Куманово – 2, а во Прилеп, Гостивар, Охрид и во Струга – по 1.

Регистрирани се 4 оздравени пациенти од: Скопје – 2, Куманово и Кратово – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 894 904 тестирања на ковид-19.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155 732, а оздравени пациенти е 150 104, а на починати е 5 486.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи