Сончево и многу топло време, УВ=9

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 19 °C до 35 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес и утре времето ќе биде сончево и многу топло, во југоисточните делови со максимална температура околу 40 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи