Еден оздравен од корона, уште 5 активни случаи во Прилеп


Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 2.518 тестирање, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19:

Тетово – 11, Скопје – 8.

Регистрирани се 4 оздравени пациенти од: Скопје – 2, Прилеп и Тетово – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 900.165 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.760, бројката на оздравени пациенти е 150.118, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 156.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи