УХМР предупредува: Сончево и многу топло време со максимални температури околу 40 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, во источните делови со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, на југоистокот од југоисточен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 17 °C до 37 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

И денес времето ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи