323 казнети возачи за пребрзо возење, 49 на територијата на СВР Битола

Facebook
Twitter
Email
Print


На 07.07.2021 во рамки на зајакнатата акциска контрола на територијата на Република Македонија на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 323 возачи.

Притоа било констатирано дека од нив, 27 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Штип – 60, а потоа на територија на СВР Битола – 49, на територија на СВР Скопје – 46…

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи