Денеска сончево и многу топло, викендов нестабилно време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот наместа ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 17 °C до 36 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес во поголемиот дел ќе се задржи многу топло. Кон крајот на денот наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во деновите на викендот ќе биде нестабилно на повеќе места и претежно во попладневниот дел од денот ќе има и поинтензивни процеси понекаде во форма на невреме со појава на град и засилен ветер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи