Сплотени во хуманост за Александар – во среда на голениот стадион на Могилата


Почитувани хумани луѓе. Со задоволство сакаме да ве поканиме на хуманитарна забава која ќе се случи на 14.07.2021(среда) на голениот стадион на Могилата на непобедените во периодот од 20:30 до 01:00 часот. Забавата е во организација на Дрим тим од деца за деца со Касни Порасни.

На овој настан ќе учествуваат:

The Hounds
Cyrillic
Филип Николоски
Гоце Чокио
Марија Јаковлеска
Балада Бенд
Александра Трајческа
ТАЈФАТА
Lockdown bend
The Dreamers

Собраните средства ќе бидат донирани за 8 годишниот Александар Николоски од Прилеп.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи