Четиринаесет нови позитивни на ковид-19 во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во последните 24 часа се направени 2.876 тестирање, а регистрирани се 14 нови случаи на КОВИД-19:

Тетово – 8, Гостивар – 3, Скопје – 2 и Струга – 1.

Регистрирани сe 2 оздравени пациенти од: Скопје – 2.

Не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 909.405 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.797, бројката на оздравени пациенти е 150.126, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 184.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи