На 29 јули по повод 25 години од првиот концерт, „Фолтин“ ќе одржи бесплатен концерт во Прилеп


По повод јубилејот 25 години од одржувањето на првиот концерт, од „Фолтин“ најавуваат 3 бесплатни концерти за вљубениците на оваа музичка група што ќе се одржат во текот на јули.

25 јули – летна сцена во Центарот за култура во Струга;

29 јули – летна сцена во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп;

31 јули – амфитеатар во Велес.

Сите концерти започнуваат во 21 часот, а влезот за посетителите е бесплатен, информираат од „Фолтин“.

На претстојните концерти ќе се свират најновите и најубавите стари песни. Од групата најавуваат концертна промоција и на песните од најновиот албум “Симултан бакнеж”, кој беше промовиран на почетокот од јули во МКЦ – Скопје.

Домашната мини турнеја низ земјава е финансиски поддржана од Министерство за култура и се одржува во соработка со Центрите за култура од наведените градови и Општина Велес.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи