Двајца прилепчани и еден битолчанец уапсени заради сомнение за дилање дрога

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 12.07.2021 на ул. „Петта Прилепска“ во Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, по чл.215 од Кривичниот законик се лишени од слобода Т.П.(22) од Битола, В.И.(35) и П.С.(30), двајцата од Прилеп.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи