Засилена акциска контрола на СВР Битола – 17 возачи биле под дејство на алкохол

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 12/13.07.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

Од извршената контрола било констатирано дека 17 возачи управувале возила под дејство на алкохол и тие биле исклучени од сообраќај, времено им биле одземени возачките дозволи и изготвени им се прекршочни платни налози.

При контролата откриени се и санкционирани и 24 останати прекршоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи