Прилепчанец баран со потерница лишен од слобода

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 12.07.2021 на ул.,,Борка Утот” во Прилеп беше лишен од слобода С.А.(32) од Прилеп, во врска со распишанa централна потерница од страна на СВР Велес.

Лицето се бара бидејќи е сторител на повеќе кривични дела „тешка кражба“ на подрачјето на Велес.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи