Прилепчанец кај кого при преглед му биле пронајдени марихуана и нож уапсен од СВР Тетово

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 12.07.2021 околу 12.00 часот, на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода И.М.(36) од Прилеп, затоа што при преглед му билe пронајдени марихуана и нож.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи