СДСМ денеска ќе ги објави првите 20 кандидати за градоначалници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Првите имиња на кандидати за градоначалници од редовите на СДСМ ќе бидат познати денеска, според претходните најави на раководството на владејачката партија.

Објавата на првите 20 кандидати се очекува да следува по одржувањето седница на партиското раководство.

Партијата има 562 кандидати за градоначалници и 4.530 кандидати за советници, според она што претходно го кажа генералниот секретар Љупчо Николовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи