Џамбазов на Трифонов и бугарските колеги им закажа тренинг во вселенската станица Ќустендил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Откако лидерот на „Има таков народ“ – Слави Трифонов изјави дека ќе направел се да испрати Бугарин и Бугарка како астронаути во НАСА, а со нив, како што рече, и еден „северномакедонски“ астронаут, веднаш пристигна одговор од наша страна.

На „поканата“ се јави македонскиот шоумен Игор Џамбазов кој вели дека е подготвен за заминување во вселената.

Како што може да се види од неговата Инстаграм објава, Џамбазов веќе го облекол вселенскиот скафандер, а со нетрпение го чека утрешниот ден, во 17 часот, за кога им закажа средба на колегите астронаути пред „вселенската станица Ќустендил“, за да почнат со тренинзи…


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи