Засилени контроли на територија на СВР Битола – над 70 санкции за несовесни возачи

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 13.07.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 31 возач управувале возила со брзина поголема од дозволената, 21 возач управувале возило без возачка дозвола, седум возила биле со измината регистрација, тројца возачи разговарале на мобилен телефон додека го управувале возилото, а 11 возачи управувале возило под дејство на алкохол и истите се исклучени од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи