Пејо че ви кажи за: Вело инфраструктурата во Прилеп, колку ја има и зошто не, уличните кратери, за возачката култура…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Овој пат Пејо че ви кажи збор – два околу велосипедизмот во Прилеп, велосипедската инфраструктура колку ја има и зоште не. За дупките по прилепските улици големи колку вулкански кратери, за културата при возењето и на возачите на автомобили, но и на велосипедистите.

Гости во оваа емисија ни се дечките од иницијативата „Прилеп на Точак“ и здружението „Маркови Точакџии“, а ќе ја видите и првата вело приколка во Прилеп, на фамилијата Андоноски. Во оваа емисија ќе имате чест да го запознаете и првиот вело тип во прилепската полиција, составен од Кирил Рипилоски и Марина Нешкоска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи